Jak analizować patenty za pomocą wyszukiwarki TREA ?

Niedawno premierę miała nowa wyszukiwarka patentów TREA, której twórcą jest inżynier z Nowego Jorku Max Yuan. Obecna wersja jest w fazie beta i niezbędna jest rejestracja, aby z niej korzystać.

 

 

 

 

 

 

 

 

TREA różni się od innych wolnodostępnych zasobów patentowych online takich jak USPTO czy Google Patent Search tym, że autorowi udało się zeskrobać(scraping) całą bazę amerykańskiego Urzędu Patentowego i stworzyć stronę internetową, która jest łatwa w obsłudze i daje o wiele większe możliwości wyszukiwania.
W łatwy sposób możemy przeanalizować jakie znaki towarowe są wykorzystywane do ochrony marki. Często mogą służyć do przewidywania nowych produktów i usług przedsiębiorstwa, gdyż na ogół najpierw rejestruje się znak towarowy, aby w przyszłości wypuścić nowy produkt. Możemy również śledzić ilość i jakie patenty ma dana osoba wewnątrz firmy i kiedy zostały zarejestrowane, co odzwierciedla stopień współpracy wewnątrz przedsiębiorstwa. TREA oferuje również przejrzyste wizualizacje, które pokazują ogólny profil patentów danej firmy.
Max Yuan stworzył również konto na Twitterze, na którym widać bazę nowych patentów dla Apple, które możemy śledzić na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.