Crowdfunding dla naukowców Polsce i na świecie.

W ubiegłym roku ruszyła w naszym kraju pierwsza platforma crowdfundingowa dla naukowców i badaczy Science Ship. Platforma ta ma w zamyśle łączyć inwestorów i naukowców na kilku poziomach. Pierwszym z nich jest poszukiwanie dla przedsięwzięć aniołów biznesu, którzy by sfinansowali pomysł. Jeżeli to by się nie powiodło projekt trafi do zbiórki internetowej i tam jest promowany, gdzie może być wspomożony kwotą od 1 tysiąca do 2 milionów złotych.
Twórcy Science Ship chcą wokół platformy stworzyć środowisko nie tylko biznesmenów i badaczy, ale również grono tych, którzy mogą to grono w przyszłości zasilić.
Platforma ma dwie wersje językowe, polską i angielską oraz współpracuje z PayPalem i TPay, które umożliwiają realizację przelewów, także z zagranicy.
Do najbardziej znanych platform crowdfundingowych przeznaczonych dla naukowców należą:
1.Experiment naukowcy mogą promować swoje pomysły, które wymagają finansowania. Experiment umożliwia finansowanie bardzo wielu dziedzin, począwszy od biologii, chemii, medycyny a skończywszy na antropologii czy politologii. W platformę od 2014 roku zainwestowały tak znane venture capital, jak Andreessen Horowitz i Index Ventures.
2.Consano została założona przez Molly Lindquist, która sama zmagała się z rakiem i od tej pory chce umożliwić naukowcom finansowanie niezależnych badań.
3.USEED współpracuje z wyższymi uczelniami i jej absolwentami, którzy wspierają konkretne projekty edukacyjne.
USEED nazywany jest Kickstarterem dla wyższych uczelni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.