DuckDuckGo- anonimowa wyszukiwarka.

Od dawna wiadomo,że wyszukiwarki sprzedają nasze dane zarówno firmom komercyjnym jak i udostępniają je różnym agendom rządowym, dlatego coraz większą popularnością cieszy się DuckDuckGo. Wyszukiwarka tworzona jest przez grupę wolontariuszy i dziś zespół liczy 35 osób. Wyszukiwarka przekroczyła w styczniu 2017 r. 17 milionów wyszukiwań dziennie. Rozwija się w tempie 200-500 % rocznie.Twórcy zapewniają, że nie zbierają żadnych danych o użytkownikach wyszukiwania i nie przechowują IP użytkownika. Wyniki wyszukiwania opiera wyłącznie na treści wpisanego w polu hasła.
Producent DuckDuckGo umożliwił zmianę ustawień w Firefoxie, Safari i Chromie na swoją domyślną wyszukiwarkę w opcjach przeglądarki. DuckDuckGo jest także w polskiej wersji językowej, a z ciekawszych funkcji ma tzw.”Instant Answers” czyli natychmiastowe podpowiedzi, które wyświetlają się nad standardową listą wyników. Podpowiedzi pochodzą zwykle z różnych baz, które najbardziej odpowiadają zapytaniu. Innym ciekawym rozwiązaniem jest zapisywanie wyszukiwarki w w chmurze anonimowo.
Wraz z nowymi wyciekami mówiącymi o szpiegowaniu internautów przez wielkie korporacje i rządy DuckDuckGo będzie z pewnością rosła w siłę i będzie pierwszym wyborem nie tylko dla wtajemniczonych w arkana internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.