Serwisy Questions & Answers.

Serwisy typu „pytanie – odpowiedź” (Questions&Answers) cieszą się coraz większą popularnością. Internauci chcą mieć informacje na wyciągnięcie ręki z każdej dziedziny życia. W Polsce istnieje wiele serwisów typu Q&A, niestety wiele z nich odpowiada tylko na banalne pytania. Serwis Wisdio, który mógł stać się serwisem na wysokim poziomie merytorycznym, nie rozwinął się i praktycznie obumarł.
Przedsiębiorcy w Polsce rzadko korzystają z tego typu serwisów. Zgoła inaczej sprawa ma się, gdy dotyczy to serwisów anglojęzycznych. Serwisy typu Q & A daje korzyści obu stronom, i użytkownikom i ekspertom. Pytający ma pewność, że otrzyma fachową odpowiedź, eksperci mają możliwość budowania swojego profesjonalnego wizerunku. Serwisy typu Q&A indeksowane są przez wyszukiwarki typu Google, co pozwala wyszukującym łatwo znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania, a nazwisko eksperta jest promowane, co w konsekwencji prowadzi do zdobycia nowych klientów.
Do najlepszych serwisów Q&A należą:

1.Quora
Quora najwartościowszy serwis, który pozwala nie tylko zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi na wysokim poziomie, ale także pozwala nam śledzić wybrane przez nas tematy, ludzi i konkretne pytania. Różnorodność pytań i odpowiedzi jest imponująca, zaś same pytania możemy bezpośrednio wyszukać w pasku wyszukiwania na każdej stronie.

2.Yahoo!Answers
Yahoo!Answers jest obecnie największym serwisem typu Q&A, jednak o niższej wartości merytorycznej niż Quora, dlatego należy wykonać serię zapytań, aby znaleźć najbardziej wiarygodne odpowiedzi.

3.Answers
Answers serwis ten jest bardzo podobny w działaniu jak Yahoo!Answers, możemy w nim oprócz wyszukiwania i zadawania pytań, przeglądać w panelu bocznym pytania podzielone na kategorie i podkategorie.

4. AskReddit
AskReddit należy do najpopularniejszych serwisów społecznościowych i jedną z funkcji jest zadawanie pytań.. Użytkownicy mogą tworzyć wiele tzw. subredditów, na których inne osoby mogą umieszczać linki i komentować ich zawartość oraz zmieniać ich pozycję za pomocą głosowania.

5.Otvet.mail.ru
Otvet.mail.ru rosyjski serwis Otvet należy do notowanej na londyńskiej giełdzie firmy Mail.ru pozwala tak jak poprzednie serwisy na zadawanie i przeglądanie pytań, przeglądanie kategorii, a następnie podkategorii lub przeglądanie wg liderów najlepiej ocenianych odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.