Top 100 firm zarządzania wiedzą.

Jak co roku miesięcznik KMWorld publikuje listę 100 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, które pomagają w zarządzaniu wiedzą. W tegorocznym raporcie widać wyraźnie, że coraz większą rolę odgrywa sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego i interakcja człowiek-komputer.
Oprócz tych pozornie futurystycznych funkcji, nadal silną pozycję mają firmy, które ułatwiają zarządzanie wiedzą a polem ich działalności jest zarządzanie rekordami, zarządzanie procesami biznesowymi, Business Intelligence czy Enterprise Content Management.
Wiele firm z listy to duże, działające w wielu obszarach korporacje takie jak Adobe, Abbyy, IBM, Oracle. Na liście znajduje się też wiele przedsiębiorstw ograniczających się do wąskiej specjalizacji, które pomocne będą
w wyszukiwaniu i zarządzaniu informacją.
Do najciekawszych należą:
1.Cannotate, który umożliwia ekstrakcję danych w chmurze i automatyzuje pozyskiwanie treści z witryn internetowych.
2.Datawatch z jej programem Monarch pozwala na dostęp i analizę danych zapisanych w niestrukturyzowanych źródłach np. pliki tekstowe, Ms Excel czy PDF. W pierwszym etapie program analizuje raport/dokument, w kolejnym etapie czyta dane z dokumentu źródłowego i zapisuje do siatki danych, które mogą być analizowane wewnątrz programu lub eksportowane do innego pliku lub bazy danych.
3.Concept Searching dostarcza rozwiązania do auto-klasyfikacji, zarządzania taksonomią i zarządzaniem w SharePoint.

Niestety programy te jak i inne z listy KMWorld 100 są drogie, ale zawsze istnieje możliwość ich bezpłatnego przetestowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.